Hakkımda

Hakkımda

1987 yılında Ankara’da doğdum.  Ankara Atatürk Anadolu Lisesinde eğitim gördüm. 2011 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum.  2012-2017 yılları arasında İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Erişkin Psikiyatrisi Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimimi tamamladım. Uzmanlık eğitim sürecinde Slovenya Ljubljana Üniversitesi Psikiyatri Kliniği’nde gözlemci olarak çalıştım.  Mecburi hizmetimi Gaziantep Şahinbey Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi olarak psikotik bozukluk ve bipolar bozukluk danışanları ile çalışarak tamamladım.  2019-2021 yılları arasında İstanbul Madalyon Psikiyatri Merkezi ‘nde  çalıştım. Mesleki hayatıma serbest hekim olarak devam ediyorum. 18 yaş üzeri erişkin danışanları kabul ediyorum.

Dr. Murat Açar
Psikiyatri Uzmanı

Psikoterapi Eğitimlerim

Grup psikoterapisi deneyimi ile başladığım psikoterapi eğitimlerime gelirsek:

 

  • Dinamik Yönelimli Psikoterapiler eğitimi: İzmir Halime Odağ Psikoanaliz ve Psikoterapi Vakfı (2013-2014)
  • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi eğitim ve süpervizyonu :Türkiye Psikiyatri Derneği (2015-2017).
  • Cinsel Terapi eğitim ve süpervizyonu: Cinsel Eğitim ve Araştırma Derneği (CETAD) (2018-2021)

Mesleki Faaliyetlerim

Türkiye Psikiyatri Derneği’nde (TPD) üyesiyim.  Asistanlığım süresince TPD Asistan Hekim Komitesi’nde asistan eğitiminin geliştirilmesi yönünde faaliyetlerde bulundum. TPD Asistan Hekim Kılavuzu ilk edisyonunun editörlüğünü yürüttüm. 2015-2019 yılları arasında TPD Yaygın ve Örgün Eğitim Kurulu’nda çalışmalarımı sürdürdüm. Halen TPD Genç Psikiyatristler Çalışma Birimi’nde çalışmaktayım.

Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği (CETAD) üyesiyim.

2018 yılında mecburi hizmetim sırasında Gaziantep Şizofreni Hastaları ve Yakınları Derneği’nin örgütlenme sürecine danışman olarak katkıda bulundum.

Mesleki hayatım boyunca ilgi alanlarım doğrultusunda gerek  ulusal gerekse de uluslararası toplantılarda panelistlik ve oturum başkanlıkları yaptım.