Etkinlikler

Psikiyatri Uzmanı Dr. Murat Açar

Etkinlikler

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 pandemisi sebebi ile siz değerli danışanlarımız ve ailelerine bulaş riskini azaltmak amacıyla yüz yüze etkinlikleri şimdilik düzenleyemiyorum.  Umalım ki pandemi kontrol altına alınır ve etkinliklerimizi yüz yüze gerçekleştiririz.

Psikoeğitim Grupları

Psikoeğitim oturumları psikoterapi oturumları olmayıp hastalıklar ve baş etme yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmayı amaçlamaktadır.

Psikoz, bipolar bozukluk, bağımlılık gibi kronik ruhsal bozukluklar hem hastaya hem de yakınlarına sosyal ve mesleki hayatlarında büyük yük getirmektedir.  Hastalıklar hakkında bilgi eksikliği, ö n yargılar ve damgalayıcı tutumlar tedaviyi zorlaştırmakta, hastalığın seyrini kötüleştirmekte ve yeti yitimini artırmaktadır. Hastalara ve yakınlarına yönelik eğitim seminerleri ile hem ön yargılar aşılmakta, hem de hastalıkla başa çıkma kolaylaşmaktadır.

Etkinlikler

Destek Grupları

Benzer sorunları olan bireylerin bir araya gelerek deneyimlerini ve baş etme stratejilerini paylaştıkları etkileşim gruplarıdır.  Destek, duygudaşlık ve grup aidiyeti  ile sorunları karşısında kendilerini daha güçlü hissederler.

Film ve Edebiyat Söyleşileri

Tarih Söyleşileri